Czy wolno uzyskać alimenty na rzecz jednego z małżonków?

Kwestię alimentów, ich zasądzenia, wszelkich okoliczności dotyczących kwestii rodzinnych określają przepisy zawarte w kodeksie familijnym oraz opiekuńczym. Zgodnie z aktualnym uporządkowaniem prawnym alimenty mogą zdobyć nie jedynie na dzieci, małoletnie oraz pobierające naukę.

Jeśli nie wiemy, jak zdobyć alimenty, jaki złożyć pozew, solidny mecenas bez zarzutu poprowadzi naszą sprawę, ponieważ pozew będzie wówczas poprawnie umotywowany oraz pokaźniejsze są szanse na uzyskanie zadowalającego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeżeli potrzebujesz pomocy specjalisty w kwestii alimentów bądź też innych prawnych sprawie, na przykład spadku, lub najzwyczajniej w świecie porady – sprawdź spadek adwokat Łomianki, a dowiesz się znacznie więcej. Usługi poprawnego mecenasa co prawda odrobinę kosztują, jednakowoż są one tego warte. Kiedy tak właściwie raz spróbuje się skorzystać z wsparcia takiego specjalisty, na pewno nie będzie się pragnęło zajmować się tym więcej samodzielnie. Pozew o alimenty na jednego z małżonków wolno złożyć wspólnie z pozwem o rozwód bądź separacje, wolno również złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeżeli na sprawie rozwodowej została oceniona wina jednego z małżonków, on naturalnie obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, jakiego winy nie stwierdzono – jeżeli naturalnie dany małżonek pragnie zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeśli żadna z ludzi nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest nierówny podział dochodów podmiotów, a szczególnie, jeżeli któraś ze stron cierpi niedostatek.

You may also like...