Jak dopasować okna oraz uszczelnienia?

Obecnie, jeżeli o asortyment okien dachowych, to jest on niezwykle rozbudowany, możemy o tym się dowiedzieć, wybierając się do sklepu z oknami. Są one faworyzowane ze względu na różnorodne czynniki, chociażby ze względu na wymiar okna dachowego. Jeżeli chodzi o taką wielkość okna, to już same przepisy mówią jak to może wyglądać? Jeśli gra toczy się o pomieszczenia na poddaszu, to przestrzeń okien w świetle ościeżnic musi stanowić minimum 1/8 powierzchni odłogi. Wiadomo, iż górnej granicy przeszklenia nie ma- świadczy to, iż można przeszklić nawet całą połać dachu, pod wymogiem, iż jego konstrukcja to wytrzyma. Jakie wobec tego są wytyczne, co do wielkości okien w pomieszczeniu?

Jeżeli chodzi o pomieszczenie wielkości 20 m2, to trzeba instalować okna o łącznej powierzchni przeszklenia co najmniej 2,5 m2. Jeśli chodzi o montowanie okien i dostosowanie oraz wielkości, to są przeróżne rozwiązania. Jest to wynikiem tego, iż okna są dostępne w kilkunastu rozmiarach. Warto pamiętać o tym, że samą długość okna trzeba zawsze dostosować do kąta nachylenia połaci – zobacz taśma do folii paroizolacyjnej. Chodzi o to, iż im jest on mniejszy, tym dłuższe powinno być okno. Z pewnością należy się do tego stosować. Co poniektóre osoby, co postanawiają zainstalować okno dachowe, zastanawiają się, nad jego wysokością. W jaki sposób można ustalić taką wysokość okna dachowego? w głównej mierze liczy się wygoda użytkownika takiego okna oraz dla tego najlepiej byłoby zamontowane okna dachowego na takiej wysokości, żeby dolna krawędź szyby odnalazła się poniżej wzroku osoby siedzącej- tak wobec tego nie wyżej aniżeli 110 cm nad podłogą, natomiast sama górna brzeg ramiaka powyżej głowy osoby stojącej.

Jednakowoż poza samą wysokością, bardzo istotne jest ustalenie sposobu otwierania okna, jest ich jakkolwiek pełno. Wiadomo, iż wszystko jest zależne od górnej krawędzi ramy okiennej? W następstwie tego jeżeli ona wstępuje do wnętrza w połowie wysokości, to powinno zastosować się okno obrotowe, natomiast, kiedy występuje w 3/4 wysokości, to należy zainstalować okno wysokościowe. A kiedy taka krawędź ramy okiennej nie wstępuje wcale, to doskonałym rozwiązaniem okaże się uchylne oraz uchylno-obrotowe okno dachowe. Jakie w związku z tym jest z tego wniosek? Wniosek jest taki, iż okna obrotowe należy instalować wyżej. Chodzi o to, by wchodzący do wnętrza domu ramiak znalazł się około 180 cm nad podłogą. Natomiast w przypadku okien wysokościowych, uchylnych- to winny być one zamontowane niżej. Warto pamiętać o takim przystosowaniu okien dachowych.

You may also like...