Narożniki rozkładane do małych wnętrz

Właściciele małych mieszkań nie zawsze mogą pozwolić sobie na stworzenie oddzielnej sypialni. Nierzadko jest nią pokój dzienny. Jak sprawić, by jedno pomieszczenie należycie spełniało obie te funkcje? Zadbać o odpowiednie jego wyposażenie. Tu z pomocą przychodzą praktyczne narożnikiz funkcją spania.

Rozkładane narożniki są świetną alternatywą dla popularnych niegdyś wersalek. Meble te słyną z eleganckiego wyglądu, wygody i funkcjonalności. Nadają pomieszczeniom modny wygląd. Użytkownikom zapewniają komfort siedzenia, a jednocześnie oferują o wiele więcej. Dzięki opcji rozkładania pozwalają na stworzenie odpowiedniej przestrzeni do snu.

Jaki narożnik do niewielkiego pomieszczenia?

Nawet najbardziej praktyczny mebel nie będzie spełniał swojej roli, gdy jego gabaryty nie zostaną dostosowane do wielkości pomieszczenia. Przy niewielkim metrażu warto wziąć pod uwagę narożniki w kształcie litery L. Te przypominające literę U mogą wydawać się zbyt przytłaczające. Uważać należy na zbyt masywne konstrukcje.

Można pobawić się… kolorem tapicerki. Wybór obicia w żywej barwie pozwoli na ocieplenie wnętrza i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. W pokoju dziennym nie musi już wiać nudą. Dodatkowo, kolorowe meble, podobnie jak te o jasnych barwach tapicerki, mogą sprawić, że pomieszczenie optycznie powiększy się.

Czy to jest wygodne?

Czy narożniki są wygodne? Są. Czy to w tradycyjnej wersji, czy już po rozłożeniu – zapewniają odpowiedni poziom komfortu. A sama funkcja spania? Jest tak przemyślana, by nikomu nie sprawiło problemu przeistoczenie mebla wypoczynkowego w typowo sypialniany. Łatwość rozkładania (i składania) to niewątpliwa zaleta narożników tego typu.

Decydując się na narożnik rozkładany do małego wnętrza, zyskujemy przestrzeń, na której tak nam zależy. Jednocześnie nie pozbawiamy pomieszczenia eleganckiego wyglądu. Wręcz przeciwnie – tworzymy przytulne, klimatyczne wnętrze. Unikamy konieczności zakupu kolejnego mebla. Tyle właśnie zalet daje zakup narożnika z funkcją spania.

You may also like...