Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów firmy Energoel

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest przede wszystkim z uwagi na wielokierunkowe właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W tym przypadku także wiele uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia wskazanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli ktoś chce się dowiadywać więcej, może też skonsultować się ze sprzedawcami. Przykładowe aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla kupujących dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich głównym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za solidność oraz użyteczność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych maszyn, o imponującej sprawności energetycznej.

You may also like...