Podstawowe parametry, którymi powinien się charakteryzować dobry wideodomofon

Zabezpieczenie swojego domu jest jedną z kluczowych rzeczy, o jakie trzeba zadbać. Bardzo w tym pomagają nowoczesne sprzęty, które nie tylko lepiej będą chronić domowników i dobytek, ale też umożliwiają niezwykle wygodną obsługę. Bez wątpienia można do takich zaliczyć wideodomofony. Typowy domofon co prawda pozwala otwierać bramkę czy drzwi wejściowe, ale niestety nie da się obejrzeć kto się znajduje z drugiej strony, a wyłącznie usłyszeć głos.

Natomiast wideodomofon jednorodzinny jest dodatkowo wyposażony w kamerę, dzięki temu da się rejestrowany obraz oglądać na wyświetlaczu. I to nie jedynie wówczas, gdy ktoś będzie dzwonił, lecz w zasadzie cały czas można mieć pełny podgląd na okolicę, gdzie zainstalowana została jednostka zewnętrzna.

Interesującą funkcjonalnością, dostępną w najnowszych modelach wideodomofonów, jest wygodna integracja ze smartfonem. Nie trzeba być wtedy w domu żeby otworzyć komuś drzwi, zrobić to można z praktycznie każdego miejsca, gdzie się aktualnie przebywa.

Świetnym przykładem sprzętów tego typu jest wideodomofon eura, jeden z najlepszych i najbardziej cenionych w swojej grupie. Jednostkę zewnętrzną i sterującą najlepiej ze sobą połączyć za pomocą sieci wi-fi, uniknie się wtedy kłopotliwego ciągnięcia kabli przez całe podwórko. Czasem jednak wersja z przewodami będzie lepsza, obecnie oba rozwiązania są dostępne bez żadnego problemu. Interesujące funkcjonalności ma również wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdza przykładowo przy bliźniakach lub jakiś innych obiektach które są współdzielone.

You may also like...