Projekt domu – gotowy czy na indywidualne zamówienie?

Budowa prywatnego domu to wielkie, odpowiedzialne przedsięwzięcie, właśnie dlatego również każdy ruch w tej kwestii, każda decyzja powinny być głęboko przemyślane, na pewno na każdym etapie realizacji tak okazałego przedsięwzięcia należałoby jest porównywać dane oferty z propozycjami konkurencji oraz wybierać opcje najbardziej pomyślne. Już na wstępnym etapie, a więc w fazie wyboru projektu stworzonego przez nas przyszłego domu, będziemy podejmowali jedną z początkowych decyzji, a mianowicie – zdecydować się na zakup już gotowego projektu domu, z katalogu, lub także zamówić w pracowni architektonicznej projekt domu, dogłębnie w takim kształcie, jaki sobie wymarzyliśmy.

Chwilowo oferowane gotowe już projekty domów też zapewniają dużo różnych rozwiązań, jest ich bo na rynku parę tysięcy, są to rozwiązania proponujące budowę domów małych i obfitych jak pałace, oszczędnych w formie, jednakowoż też i nadzwyczaj interesujących w swojej bryle.

Kupno gotowego już projektu na pewno posiada jedną doniosłą zaletę – jest to wybór oszczędności, albowiem taki gotowy projekt wolno kupić już za kwotę około 5 tysięcy złotych. Skoro w takim razie budowa domu to przedsięwzięcie niezwykle kosztowne, to wygenerowane już na samym początku oszczędności rzędu 20 czy 30 tysięcy, a w związku z tym różnicy pomiędzy ceną projektu na zamówienie i projektu gotowego, może być niesłychanie istotne dla dalszej realizacji inwestycji. Jeżeli niezbędne są jakieś elementy do budowy, jak ogrodzenia, lub słupki – zajrzyj na Bariera u12a. Z kolei zamówcie projektu domu u architekta też ma swoje wymierne korzyści, może niekoniecznie finansowe.

Pozwala to na znacznie bardziej maksymalną realizacje własnej wizji domu, z większością szczegółów, jakie mieliśmy w swojej głowie od dawna. Odnośnie oszczędności to również w wypadku domu, realizowanego według projektu wykonanego na zamówienie, również wolno je wygenerować, na przykład po uzgodnieniu z projektantem, twórcą stworzonego przez nas projektu, można zastosować niektóre materiały o porównywalnych parametrach technicznych oraz użytkowych, jakkolwiek jednak tańsze.

Wolno również, w celu obniżenia kosztów budowy mieszkania, zrezygnować z podpiwniczenia domu, jak również zastosować rozwiązanie domu z dachem dwuspadowym w miejsce z wielospadowym.

You may also like...