Sterowanie klimatyzacją oraz serwis – jak zadbać o system?

Prócz zabezpieczenia obiektu przed ubytkami ciepła, potrzebne jest też jego należyte ogrzewanie. Dziś można wybierać różnorodne formy ogrzewania. W najwyższym stopniu atrakcyjne są szablonowe kotły na paliwa stałe, jednakże żądają one dużej obsługi.

Sporo bardziej przydatne oraz prawie bezobsługowe są kotły gazowe oraz kotły olejowe. Niestety ich zdecydowanym negatywem jest z pewnością dosyć gigantyczny koszt ogrzewania obiektu. Najlepszą alternatywą dla wszystkich schematycznych i dotąd najbardziej popularnych form ogrzewania są nowoczesne metody użytkowania odnawialnych źródeł energii. Są to w głównej mierze pompy ciepła i kolektory słoneczne – przetestuj Montaż pomp ciepła Belgia. Pompa ciepła polega na pobieraniu ciepła z wnętrza ziemi (wody) i wykorzystania go do ogrzania zarówno pomieszczeń budynku jak oraz wody użytkowej. Koszt takiego ogrzewania ogranicza się tylko do zużycia energii elektrycznej zasilającej pompę.

Na pokrewnej zasadzie działają kolektory słoneczne, przy czym źródłem ciepła jest energia pochodząca z promieniowania słonecznego. Biorąc jednakże pod uwagę panujący w Polsce klimat, nie zawsze jest odpowiednia wydolność do tego rodzaju ogrzewania. Jest ono jednakże do głębi wydajne do ogrzania wody użytkowej, co również wpływa na kolosalne oszczędności.

You may also like...